FINANČNÍ WELLNESS

Pro finanční pohodu vás i vašich zaměstnanců.

0
z 10
lidí v ČR pociťuje silné obavy z finanční tísně
0
%
dospělých se chová ekonomicky velmi zodpovědně (jen)
0
%
firem v USA poskytuje Finanční wellness
0
%
zaměstnanců v těchto firmách ho využívá

Finanční wellness je motivační prvek pro zaměstnavatele a jejich zaměstnance, který je v Čechách teprve na začátku. Využijte ho jako svoji konkurenční výhodu.

Vyplatí se vám finanční wellness?

Jak souvisí finanční pohoda zaměstnanců s prosperitou vaší firmy?

Vezměme jako příklad firmu, která má 50 zaměstnanců s průměrnými mzdovými náklady 30.000,- Kč (tedy čistého přibližně 17.500,- Kč). Pokud by finanční starosti v průměru ubíraly 10% pozornosti zaměstanců, pak zaměstnavatel vyhodí z okna 1.800.000,- Kč ročně.

Co finanční wellness přináší zaměstnavateli?

 

Finanční wellness je vzdělávání zaměstnanců v oblastech sestavení rozpočtu, finančního plánu, stanovení finančních cílů, vytvoření si rezerv, definování rizik, definování možností, jak poznat finanční podvodníky, ale také to, za co je zaměstnanec placený a jak být zaměstnancem, který má své místo jisté (produkce). To všechno jsou oblasti, kterým lidé musí rozumět.

Nižší absence

Zaměstnanci, kteří jsou ve finančním stresu, bývají častěji nemocní. Dochází k časté absenci, která majitele firem stojí mnoho nákladů.

Větší motivovanost

Když má zaměstnanec jasno ve svých financích, ví přesně, kolik si potřebuje vydělat. Díky tomu je spolehlivější, výkonnější, nápaditější.

Větší loajalita

Zaměstnanec, který vnímá podporu zaměstnavatele, cítí osobní zájem, je loajálnější.

Menší fluktuace

Časté střídání zaměstnanců souvisí s tím, jak spokojeni u vás zaměstnanci jsou. Čím více je z firmy "průchoďák", tím více vás stojí náklady.

Lepší pracovní atmosféra

Lidé, kteří mají finanční problémy, bývají nevrlí, protivní, apod. Takoví lidé těžko poskládají skvělý tým.

Nový benefit

Tento benefit je něco, co už zaměstnancům nikdo nevezme. Je to investice, která v nich zůstane. Přitom to není o velkých nákladech.

Srozumitelně

Máme dlouholeté zkušenosti se speciální vzdělávací technikou, která nám umožňuje i složitá témata vysvětlit jednoduše.

Nejen o finančních produktech

Finanční produkty jsou jen nástrojem. Nejsou tím nejdůležitějším, když jde o peníze. Nejdůležitější je, jak lidé o penězích přemýšlejí.

Názorně

Naše semináře a přednášky jsou plné příkladů a ukázek. Žádná suchá teorie, ale praktické nástroje.

Okamžitě použitelné

To, co se vaši zaměstnanci dozví, mohou okamžitě použít ve svém životě.

Nekonečný příběh

Dokud zaměstnanec nebude mít své peníze pod kontrolou, můžete mu přidávat a přidávat a stejně jich nebude mít nikdy dost. Jakékoliv finanční ohodnocení tak bude stále postavené na vodě.

Finanční šmejdi

Finanční šmejdi ohrožují každého, kdo na ně není připravený. Tedy i vaše zaměstnance. Stačí znát jednoduchá, ale mocná pravidla a finanční šmejdi nemají šanci.

Skutečná hodnota benefitů

Stravenky a příspěvky na penzijní spoření jsou v dnešní době bežným standardem, jehož hodnota každý měsíc vyprchává. Finanční vzdělání si zaměstnanec neustále nese s sebou a přitom pro vás neznamená zbytečné náklady každý měsíc.

Pomůžeme vám probudit vaše lidi

Pozice jako je obchodní zástupce, manažerské posty a další místa, kde zaměstnanci mohou přímo ovlivnit výši svého příjmu, budou mít ze vzdělávání v rámci finančního wellness největší přínos. A nejspíš to bude mít i největší přínos pro vás jako zaměstnavatele.

Pomůžeme i ostatním

Lidé na pozicích, kde nemohou přímo ovlivnit svůj příjem, potřebují rozumět penězům ještě lépe, protože jejich zdroje jsou omezené. I pro ně máme informace, které jim pomohou dosáhnout vyšší úrovně finanční pohody.

Reference

“Pochopila jsem jednoduchost finančních možností a hlavně důležitost finančního plánování a obálek. Je super, že vám není jedna finanční negramotnost lidí, a je skvělé, že se dělíte o tyto informace. Určitě bych tento seminář doporučila svým známým.“
Elena SklenářováPerformia s.r.o. (Brno)
“Pochopil jsem, proč zamakat na příjmech, výdaje jsou až to další, kryptoměny byly fajn. Díky, bylo to super, spokojenost.“
Petr O.Foxy.cz
“Nejpřínosnější pro mě bylo info o investicích a kryptoměnách a cílech v životě, které si člověk určí a podle nich řeší peníze. Určitě bych tento seminář doporučila dalším."
Vendula K.Foxy.cz
“Pochopila jsem, že každá obálka má mít své jméno. Celkově jsem porozuměla tomu, co je vlastně ve financích špatně. Bylo to moc pěkné, srozumitelné a podané pozitivně. Cítím, že peníze mám raději, než tomu doposud bylo. Rozhodně bych tento seminář doporučila svých známým.“
Renata DrahošováPerformia s.r.o.
Školení mi dalo vše, co jsem od něho očekával. Líbilo se mi, že probíhalo na osobní úrovni a bylo plné příkladů a varování do života. Určitě využiji vaše služby. Díky za nový pohled na finanční poradenství. Je dobré vědět, že to dělají i lidé nejen pro peníze z provizí.
Václav NeubauerRegmont EU s.r.o., Site manager

Náš tým

 

Ing. Vlastimil Papay, EFA

ředitel projektu, lektor
Od září roku 2009 mi každý den dodává energii do života to, když někomu skutečně pomohu. Často z počátečních obav klientů typu „Copak mi to bude chtít tenhle člověk vnutit“, se vyvinou věty jako „Tak tohle nám ještě nikdo neřekl.“, „Na toto se mě nikdy nikdo nepzeptal.“, „Takhle jsem nad tím ještě nikdy nepřemýšlel.“, „Takto jednoduše nám to zatím nikdo nevysvětlil.“ Mám rád práci s lidmi při plnění jejich cílů a vzdělávat je tak, aby všemu rozuměli. Rád poznávám nové lidi, abych zjistil, jestli se mohou stát našimi klienty a v konečné fázi i přáteli. Finanční wellness dělám proto, protože mohu pomáhat většímu počtu lidí najednou.

Pavel Mudra, EFA

lektor
V oblasti financí se pohybuji přes dvacet let. Táta byl jeden z nejúspěšnějších pojišťováků v kraji. Jako malý kluk jsem viděl, jak dokázal pomáhat lidem a jak ho to bavilo. Takže když jsem v roce 1996 dostal nabídku pracovat ve finančním poradenství, nezaváhal jsem. Jsem šťoura. Neumím klientům prodávat to, o čem nejsem přesvědčený, že je to špička. Proto stále hledám nové a lepší služby. Mám to štěstí, že mí kolegové to cítí stejně a podporují to. Rád pomáhám lidem a chci, aby všemu rozuměli a dokázali si plnit své rodinné a finanční cíle. Finanční wellness je pro mě prostředek, jak pomáhat majitelům firem a jejich zaměstnancům, být v lepší finanční pohodě a mít nad penězi lepší kontrolu.

Ing. Zuzana Hlávková, EFA

lektorka
Mou největší motivací je to, že dělám lidi šťastnějšími. Vím, že při lepší kontrole nad životem mají mí klienti více klidu, pohody a hlavně prostoru věnovat se věcem, které pro ně mají smysl a jsou pro ně důležité. Hledala jsem místo, kde bych mohla pomáhat lidem žít šťastnější život – a našla jsem tým, se kterým pracujeme na finanční wellness. Osobně ke každé zainvestované koruně přistupuji tak, jako by byla moje vlastní. Pomáhají mi k tomu i informace získané při zkoušce EFA (European Financial Advisor) a hlavně následném vzdělávání, kterému se na týdenní bázi věnuji. Ráda pomáhám lidem a finanční wellness je pro mě jednou z dalších cest.

Mgr. Jaroslava Mačková

specialistka klientského servisu
Mojí dennodenní náplní práce je především komunikace s vámi, a to prostřednictvím telefonátu a emailu. Právě telefonická komunikace je to, co mě velmi baví! Hlavním důvodem je, že mi dává smysl spojovat nové lidi s mými úžasnými kolegy. Vždy je mým cílem, aby můj telefonát byl pro vás maximálně příjemný, a zároveň se i dokážu přizpůsobit vaší aktuální časové potřebě. V konečné fázi se budu snažit o vytvoření co nejideálnějších podmínek pro vaši spokojenost a spolupráci.

Naším hlavním cílem je, aby člověk nebyl otrokem peněz. Peníze mají přinášet svobodu, radost a pocit úspěchu. Člověk si peníze vymyslel a proto ho musí poslouchat. Pokud jsou lidé finančně zdraví a v pohodě a financím rozumějí, budou v životě rozhodně šťastnější. Díváme se na peníze jednoduchým a selským rozumem. Žádné složitosti. Chceme, aby lidé financím rozuměli a věděli, co podepisují, aby věděli kam investují a proč. Jenom otevřený přístup může tuto spolupráci zaručit. Proto pracujeme na finančním wellness, abychom lidem pomohli být a žít v lepší finační pohodě.


Definice peněz

Co jsou vlastně peníze? Definujeme je spolu tak, že vám pochopení této definice pomůže vydělat více peněz.

Rozpočet

Pokud vás dělání rozpočtu někdy štvalo, zjistíte, že to, co jste si dělali, nejspíš nebyl rozpočet, ale něco úplně jiného. Trochu to poladíme a váš život se navždy změní.

Cenné papíry

Ukážeme vám jednoduchou definici cenných papírů, kterou jste na 99% ještě neslyšeli, ale o to lépe si ji budete už navěky pamatovat, a pomůže vám odhalit investiční šmejdy.

Pojištění

Otázky, které budete schopni po přednášce položit pojišťovákovi, vám rychle odhalí, jestli před sebou máte profíka nebo amatéra.

Pro zaměstnance

  • Vydělávám poměrně dost peněz a stále s nimi nevycházím. Co s tím?
  • Jak si vytvářet dostatečné rezervy, abych měl vždy do čeho sáhnout?
  • Jak včas rozeznat finančního "šmejda"?
  • Jak nedovolit pojišťovně nebo bance, aby si ze mě dělala "dobrý den"?
  • Jak se včas připravit na hypotéku, abych se pak nedivil, že žádnou nedostanu?
  • Existuje v dnešní době bezpečné a zajímavé zhodnocení peněz?
  • Jak nepřijít o peníze při budoucí finanční krizi a naopak ji využít ve svůj prospěch?
  • Kryptoměny (například Bitcoin) ano nebo ne, případně kolik?

Co finanční wellness přináší zaměstnancům?

Finanční wellness není o prodeji finančních produktů, takže neočekávejte žádný "teleshoping". Tento program je prioritně o preventivním vzdělávání, plný praktických informací, ověřených rad a mnoha příkladů ze života, které můžete okamžitě použít. Získáte větší jistotu v tom, kam investovat, kam neinvestovat, jak zjistit, za co vlastně platím a zda daný produkt nebo službu vůbec potřebuji. Předáme vám hlavní charkteristiky finančních „šmejdů“, abyste se nenechali jen tak napálit.

Základním principům fungování peněz je potřeba porozumět. Peníze jsme si vymysleli, a proto nás musí poslouchat. Když budete vědět, jak se svými penězi nakládat, jak efektivně pracovat s rozpočtem, jak správně plánovat a stanovovat si finanční cíle, získáte nad svými penězi a investicemi kontrolu.

Těšíme se na rozhovor o tom,

jestli by se vám spolupráce vyplatila.

Kontaktní údaje

Ing. Vlastimil Papay
ředitel projektu Finanční wellness
mobil: 737 530 056
klientská linka: 604 327 650

e-mail: v.papay@financniwellness.cz
Revoluční 503/35, Plzeň 31200